Tesisatçı

SU KAÇAĞI


Sincan Su Kaçağı

SİNCAN SU KAÇAĞI TESPİTİ


Su Kaçağı Sincan

KAÇAK SU NEDİR?

Kaçak su kullanımı denilenz durum, abone olmadan su dağıtım hattından, idarenin kuyusundan ya da kaynağı delerek, boru yardımıyla, motor yardımıyla suyu kullanmaktır. Başka bir yol olan fakat sayacı olmayan kişiler hakkında tespit edildikten sonra, tahakkuk ve ceza işlemi uygulanır. Bununla birlikte ilgili abone sahibine kanuni işlemler uygulanır. Abone kaydı olmadan su kullanımı tespit edildiğinde ise, sayacı mevcutsa ve bu sayaç üzerinden suyu kullanıyorsa, ücretlendirme yürürlükte olan tarifeyle ücretlendirilir. Ayrıca sayacı olmadığı durumda ise, tespit halinde o tarihten itibaren, edilememesi durumunda ise bir yıl baz alınarak, ayda 15 metre küp tüketildiğinin kabul edilmesiyle, normal yasal olan ücretlendirmenin 3 katı bir fiyatlandırma uygulanır. Abonesi olmayan sayaçlı kullanılan işyerlerinde, sanayilerde, inşaat vb. herhangi bir şikâyet haricinde, insanların kendilerinin gidip başvuru yapmaları durumunda yürürlükteki yer alan tarife üzerinden ücretlendirilir. Kaçak su tespiti konusunda diğer bir parametre de donarak patlayan saatlerin yanında, çeşitli yöntemlerle saatin dönmesinin yani yazmasının çeşitli araçlarla sağlanarak, kullanılan suyun faturalara yansımamasını sağlayan kişiler tespit edildiğinde, direk saatleri mühürlenir. Ayrıca en ağır cezayla cezalandırılması sağlanır. Kaçak su kullanmak, tabi ki kaçak elektrik kadar olmasa da genellikle eski tip olan mekanik sayaçlarda kullanılan yerlerde kullanılıyor.
Su kaçağı tespiti işlemi yaptıracaksanız, profesyonellerden yardım alabilirsiniz. Bu işlemi şöyle yapabilirsiniz. Su kaçağı dediğimiz bu durum çoğu zamanlarda, tavandaki terlemeler, su damlaları, duvardan su sızması ve sıvı kabarıklığı sonucu ortaya çıkacaktır. Günümüzde gelişen yöntemlerle, artık eskisi gibi duvarları, tesisatları kırıp, dökmek değil, tesisatı dinleyerek ve görüntüleyerek kaçak tespiti yapılabilmektedir. Kaynağının bulunamaması durumunda, yüksek faturalar ve yüksek cezalar ödenebilir. Bu durumla karşılaşmamak için bu şekilde bir çözüm yolunu tercih edebiliriz. Bu durum şu şekilde karşımıza çıkabilir. Tavanlarda ve fayanslarda damlalar, terlemeler ve oluşan kabarıklıklar bu gibi su kaçaklarının yanı sıra, iç borulardan kaynaklanan su kaçakları bu durumu dışarıya yansıtmayarak bu durum gizlenebilir. İleride çok büyük maliyetlerin önünü kesmek için en ufak belirtilerde, en küçük şüpheye düştüğünüz durumlarda, hemen bir tesisatçıya başvurarak çözümü bir an önce yapılmalıdır. Kaçak su tespiti gayet ciddiye alınması gereken bir durum ve çözülmesi gereken evde karşılaşacağımız en önemli problemlerdendir. Ayrıca bu problem yüzünden yasal olarak da çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımızı da göz önüne almalıyız.

Tesisat sorunlarının en yaygınlarından olan su kaçağı, tamirden ziyade tespiti zor olduğu için deneyimli tesisatçıların dahi zorlandığı bir problemdir. Herhangi bir teknik ekipman kullanılmadan kaçağın kesin yeri, dışardan görülen küflenme ve ıslaklık gibi sorunlar olması halinde dahi ancak tahmin edilebilir. Zira kabarma, fayans atması, dökülme, terleme, damlatma, küf gibi problemlerin görüldüğü yerlerde kaçak her zaman tahmin edildiği gibi bir üst katta olmamaktadır. Onlarca yıl öncesinin imkanlarıyla iş yapan tesisatçılarınsa tek çaresi belirli yerleri kırmak ve açığa çıkan su borularını incelemektir. Neyse ki, firmamızın sunduğu “kırmadan” su kaçağı bulma hizmetleriyle tüm bu gereksiz, uzun süren ve daha önemlisi yüksek maliyetli uğraşlara gerek artık gerek yoktur.

Günümüzün modern ekipmanlarını kullanan firmamızın uzman tesisat ekibi, ev ya da işyeri fark etmeksizin su kaçaklarını adeta eliyle koymuş gibi tespit etmektedir. Özel olarak her tip tesisattaki su kaçaklarını bulmak için geliştirilen modern ekipmanlarımız, duvar veya zemine tek çekiç dahi vurmaksızın kaçağın yerinin bulunmasını sağlar. Uzun yıllar boyunca hatırı sayılır miktarların harcanması gereken su kaçağı problemini dakikalar içinde çözülen ve oldukça ucuz bir işe dönüştüren kırmadan su kaçağı bulma hizmetlerimiz sayesinde tek yerden müdahaleyle sızıntıdan yaklaşık 1 saat içinde ve geri dönüşümsüz olarak kurtulabilirsiniz.

NASIL TESPİT EDİLİR?Su kaçaklarının tamirindeki temel güçlük, kaçağın metrelerce uzunluğundaki tesisat borularının tam olarak hangi noktasında olduğunu belirlemektir. Bunun için akustik prensiple çalışan, bilgisayar destekli, dijital görüntülemeli ve kameralı su kaçağı tespit sistemleri kullanılabilmektedir. İnsanların röntgeni çekildiğinde kemiklerin net bir biçimde görülebilmesi gibi, metal aksamlı olan tesisat borularının da betonarme yapı içinden incelenmesini sağlayan sistemler ile su kaçağı tespiti deyim yerindeyse çocuk oyuncağı bir iş haline dönüşmüş durumda. Yeni teknolojileri kullanan cihazları kullanarak; ev ve işyerinizi şantiye alanına dönüştürmeden, bahçenizi köstebek yuvası haline getirmeden, işyerinizdeki tüm ticari faaliyetlerin günlerce aksamasına ve evinizin baştan aşağı molozla dolmasına izin vermeden kaçak tesisat probleminden kolayca kurtulmanızı sağlıyoruz.

Su kaçağının özel görüntüleme sistemleri veya akustik prensiple çalışan cihazlarla kısa sürede ve herhangi bir yeri kırmadan tespit eden ekiplerimiz, onay vermenizle zaman kaybetmeden tamir işlemine geçmektedir. Su borusundaki çok küçük kılcal çatlaklarda dahi sızan su, insan kulağı duymuyor olsa da belli bir frekans aralığına sahip ses çıkartır. İnsan kulağı değilse bile su kaçağı tespiti için kullandığımız özel sistemler bu düşük frekanslı sesleri algılayabilmektedir. Sesteki frekans değişimini takip ederek ekibimizin “noktasal” tespit yapmasını sağlayan bu tür sistemlerle su kaçağı bulma işlemi 5 ila 10 dakikalık bir iştir.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Garanti Çözüm Mü?

Firmamız tesisatçı sektöründe kullanılan yeni nesil cihazlar ve bilgisayar destekli sistemlerle ilgili gelişmeleri sürekli takip etmektedir. Avrupa ülkelerinde kullanılmaya başlayan yeni model ekipmanları zaman kaybetmeden ithal etmekte, bu sayede siz değerli müşterilerimize daha da kaliteli tesisatçı hizmetleri sunmaya çalışmaktayız. Tesisatın hangi üründen yapıldığı ve betonarme yapının özellikleri fark etmeden ev ve işyerinizin tesisatındaki her tip su kaçağını dışardan kolaylıkla tespit edebilmektedir. Ekiplerimizde görev alan ve bu modern teknoloji ürünü ekipmanları kullanan tesisatçılarımızın tamamı, su kaçağı bulma ve onarım konusunda gereken tüm bilgi birikime ve deneyime sahip teknisyenlerdir. Cihazla su kaçağı bulma hizmetlerimizde gizli ve çoklu kaçaklar da dahil olmak üzere; birkaç santim yanılma payı bile olmaksızın su kaçağını noktasal olarak tespit etmekteyiz. Tek yerden müdahalede bulunarak tamir işlemine geçmeden önce tesisat ustalarımız doğrudan kaçağa ulaşılacağından emin olmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti Sonrası Tamir

Noktasal olarak su sızıntısının nereden olduğunun belirlenmesini sağlayan ekipmanlarımız sayesinde ev veya işyerinizdeki kaçak probleminin merkezini belirleyen ekibimiz, tamir için onay aldıktan sonra hemen işe başlar. Su sızıntısı yalnızca tek bir noktadan kaynaklanıyorsa ekibimiz sadece tek bir yerden müdahalede bulunarak, problemden ortalık inşaat alanı haline gelmeden kurtulmanızı sağlar. Sızıntının yerinin bulunduğundan emin olmak veya kaçağı aramak için pek çok yerin kırılması gerekmediği için tamir işlemi kısa sürede tamamlanır ve bu sayede zamandan kıyas kabul etmeyecek oranda tasarruf edilir. Tabi ki, zamandan olduğu kadar sunduğumuz bu hizmetler sayesinde bütçenizden de hatırı sayılır oranda tasarruf sağlarsınız.

Su kaçağı tamiri olmaktan uzun süre önce çıkan, ortalığın bir şantiye alanını andırdığı, onlarca yer kırıldıktan sonra nihayet kaçağın bulunduğu eski usul tamiratlarda problem giderilse dahi tesisatçılar arkasında adeta bir savaş alanı bırakır. Su kaçağı tamiri sonrasında ev veya işyerinizin eski görünümünü kazanması için bu kez de tadilata girişmeniz, bir başka değişle tamirden çok daha fazlasını tadilat işlere harcamanız gerekir. Bu gereksiz işlerle uğraşmamanızı sağlayan kırmadan su kaçağı bulma hizmetlerimizde sadece tek bir yer kırıldığı ve burası da zaten problemli boruların bulunduğu yer olduğu için tadilata boş yere yüzlerce lira harcamanıza gerek kalmaz. Kaçağın tamir edilmesi için büyük çoğunlukla sadece tek bir fayans büyüklüğünde bir alan kırılmaktadır.

Su Kaçağı Sorunlarına En Hızlı Şekilde Pratik Ve Ekonomik Çözüm

Tesisatın ve betonarme binanın özellikleri fark etmeksizin her tip su kaçağından kısa sürede kurtulmanızı sağlayan hizmetlerimiz, bu can sıkıcı tesisat probleminden “zahmetsizce” kurtulmanızı sağlıyor. Tamirin ardından tadilata ne kadar harcama yapacağınızı düşünmeden ve her yerin kırıldığı, günlerce bitmek bilmeyen işler yüzünden rahatsızlık çekmeden dakikalar içinde su kaçağı sorunundan geri dönmemek üzere kurtulabilirsiniz. Üstelik sunduğumuz su kaçağı tespiti hizmetleriyle tesisatınızda kılcal çatlaklardan kaynaklı gizlik kaçaklar olması bile problem teşkil etmemektedir. Çoklu ve gizli kaçaklarda ekiplerimiz, kaçakların olduğu bölgelerde yalnızca su borularına müdahalede bulunmaya yetecek büyüklükte bir alanda çalışabilmektedir.

Bir Telefonla Tesisatçı Kapınızda

Firmamızın sizlere sunduğu profesyonel tesisat çözümlerinden sadece bir telefonla ve her zaman çok uygun fiyat seçenekleriyle yararlanabilirsiniz. İş ve mekan ayırt etmeden siz değerli müşterilerimizin tesisatla ilgili tüm problemlerine uzun vadeli çözümler sunuyor. Armatür montajından su tesisatı döşeme işlerinize kadar ihtiyaçlarınızın tamamını kesintisiz karşılıyoruz. Haftasonu veya tatil günü olması, garantili ve ekonomik tesisatçı hizmetlerimizden faydalanmanız için engel teşkil etmemektedir. Firmamız haftanın 7 günü, günün 24 saati hizmet verebilmektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve fiyat teklifi istemek için olduğu gibi, firmamızı tesisatla ilgili her türlü konuda fikir danışmak üzere 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

TESİSAT USTASI EKİBİMİZ


● Yusuf Usta (Sıhhi tesisat Ustası)
● Sami Usta (Mekanik Ustası)
● Yasin Usta (Sıhhi Tesisat Ustası)
● Feyyaz Usta (Sıhhi Tesisat ustası)
● Osman Usta (Sıhhi Tesisat ve Elektrik Ustası)
● Nazif Usta (Sıhhi Tesisat Ustası)
● Mustafa Usta (Sıhhi Tesisat ve Montaj Ustası)
● İsmet Usta (Sıhhi Tesisat Ustası ve Elektrik Ustası)
● Hasan Usta (Sıhhi Tesisat Ustası ve Elektrik Ustası)
● Elvan Usta (Tıkanıklık Açma Ustası)
● Yusuf Usta (Tıkanıklık Açma Ustası)HİZMET BÖLGELERİMİZ

• 29 Ekim Mahallesi
• Adalet Mahallesi
• Ahi Evran Mahallesi
• Akçaören Mahallesi
• Akşemsettin Mahallesi
• Alagöz Mahallesi
• Alcı Mahallesi
• Anayurt Mahallesi
• Andiçen Mahallesi
• Atatürk Mahallesi
• Bacı Mahallesi
• Beyobası Mahallesi
• Cumhuriyet Mahallesi
• Çiçektepe Mahallesi
• Çoğlu Mahallesi
• Çokören Mahallesi
• Erkeksu Mahallesi
• Ertuğrulgazi Mahallesi
• Esenler Mahallesi
• Fatih Mahallesi
• Fevzi Çakmak Mahallesi
• Gazi Mahallesi
• Gazi Osmanpaşa Mahallesi
• Girmeç Mahallesi
• Gökçek Mahallesi
• Hisarlıkaya Mahallesi
• Hürriyet Mahallesi
• İlyakut Mahallesi
• İncirlik Mahallesi
• İstasyon Mahallesi
• İstiklal Mahallesi
• Kesiktaş Mahallesi
• Malazgirt Mahallesi
• Malıköy Mahallesi
• Maraşal Çakmak Mahallesi
• Menderes Mahallesi
• Mevlana Mahallesi
• Mustafa Kemal Mahallesi
• Mustafa Kemal Mahallesi
• Mülk Mahallesi
• Osmaniye Mahallesi
• Osmanlı Mahallesi
• Pınarbaşı Mahallesi
• Plevne Mahallesi
• Polatlar Mahallesi
• Saraycık Mahallesi
• Selçuklu Mahallesi
• Tandoğan Mahallesi
• Tatlar Mahallesi
• Törekent Mahallesi
• Türkobası Mahallesi
• Ulubatlı Hasan Mahallesi
• Ücret Mahallesi
• Yeniçimşit Mahallesi
• Yenihisar Mahallesi
• Yenikayı Mahallesi
Döviz Kuru
Sincan Özdemir Tesisat

SİNCAN TESİSATÇI


ADRES

Plevne Mahallesi Pazar Caddesi No 22 / A Törekent Fatih O.S.B. 06930 Sincan / Ankara
TELEFON
0 (312) 269 79 57
0 (530) 520 44 30
0 (543) 953 93 13
E Mail
tesisatozdemir@gmail.com

SİNCAN
FATİH
ELVANKENT
SİNCAN OSB
Her Hakkı Saklıdır © 2018 Sincan Tesisatçı